Lubisz nastrojowe wnętrza? Cenisz sobie blask świec, a jednocześnie podobają Ci się nowoczesne formy? W takim razie na pewno przypadną Ci do gustu świeczniki glamour! Przeczytaj jak je dobierać i gdzie ustawić, by wyglądały naprawdę efektownie!
Świeczniki glamour, czyli jakie?
Z czym kojarzą Ci się świeczniki glamour? Zapewne przede wszystkim z przypominającymi kielichy produktami wykonanymi z przezroczystego szkła i kryształków?
Świeczniki glamour mogą jednak wyglądać również zupełnie inaczej:
- Coraz bardziej popularne stają się świeczniki wykonane z barwionego na ciemny kolor szkła: czarnego lub szarego. Taki świecznik prezentuje się bardzo nowocześnie. Świetnie sprawdzi się więc w salonach w stylu industrialnym i loftowym.
- Jeśli lubisz styl orientalny i bogato zdobione dodatki, możesz zdecydować się na świecznik w kształcie kuli wysadzanej cyrkoniami albo kolorowymi szkiełkami.
- Ciekawym elementem aranżacyjnym może wreszcie okazać się… świecznik ścienny. Metalowa (lub wykonana z masy perłowej) podstawa, którą zamocujesz na ścianie, zawiera zwykle motywy roślinne: liście lub kwiaty. Do niej dołączone są ozdobne, szklane pojemniki na podgrzewacze. Taka dekoracja wygląda niezwykle efektownie i dodaje blasku każdemu wnętrzu.
- Bardzo często w domach pojawiają się także świeczniki ceramiczne, które nierzadko są ręcznie robione i mogą wyglądać obłędnie.
Gdzie wstawić świeczniki glamour
Kiedy już wybierzesz świeczniki, które najlepiej będą pasowały do stylu Twojego domu, pora na ich odpowiednie wyeksponowanie. Możesz wybrać klasyczne miejsca: komodę, półki na regale albo blat stołu. Elegancki efekt uzyskasz również, ustawiając świeczniki na parapecie okiennym.
Dobrym, bardziej oryginalnym, pomysłem będzie jednak również przygotowanie specjalnej aranżacji. Wybierz prosty, metalowy kwietnik, na którym umieścisz ulubione rośliny. Obok nich ustaw świeczniki – Twój salon nabierze wyjątkowego charakteru, stanie się jednocześnie przytulny i bardzo stylowy.
Świeczniki w wersji glamour to dodatek, który doda blasku każdemu wnętrzu. Nawet, jeśli jesteś miłośnikiem minimalizmu i prostoty, nie powinieneś obawiać się wprowadzenia tego typu dodatków do salonu czy sypialni. Nie zaburzą one panującej we wnętrzach harmonii. Przeciwnie – podkreślą ich styl i dodadzą elegancji.